Big Bang Finalistleri

Size de bulaşacak!

Big Bang Finalistleri

Ocak 15, 2019 Girişimcilik Uncategorized 0

1.Akıllı Magnet

Tüketicilerin uygulama indirmeden ve telefonlarının NFC özelliğini kullanarak markaların ürün ve hizmetlerine, akıllı telefonlarını markaların görsellerine yakınlaştırarak ulaşma imkanı sunan Akıllı Magnet, Roitech Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık adı ile 2017 yılının Aralık ayında kuruldu.Ar-Ge çalışmaları ile birlikte yazılımın geliştirilmesi ve SaaS hizmeti olarak sunulabilir hale gelmesi yaklaşık 11 ay süren Akıllı Magnet, Serkan Ünek tarafından kuruldu. Şu an için 5 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Akıllı Magnet, bugüne kadar hiçbir işe yaramayan buzdolabı magnetlerini dijitalleştirebiliyor.

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almayan Akıllı Magnet, 2 farklı gelir modeline sahip durumda. Akıllı Magnet, hem magnet sayısına hem de hizmet verilen lokasyona göre gelir oluşturulan iki farklı gelir modeli sunuyor.

2.AkıllıBes

Kullanıcılarına emeklilik planlarını çok daha kolay bir şekilde yönetme imkanı tanıyan AkıllıBES, bireysel emeklilikte yılda 6 kez olan fon dağılım değişiklik haklarının daha doğru bir şekilde kullanılması hedefi ile yola çıktı ve Big Bang finalinde boy gösteren ekiplerden biri oldu.

Medeni durum, çocuk sahibi olma, ev satın alma ve iş değiştirme gibi kullanıcıların hayatlarındaki değişikliklere göre kişiye özel tavsiyeler sunan AkıllıBES, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Onur Yurtsever ve Abdurrahman Beşinci tarafından kuruldu. Şu an için 5 kişilik bir ekip tarafından yönetilen girişim, kullanıcılarına yatırımcı profil analizleri, yatırım tavsiyeleri, optimizasyon ve deneme portföyleri sunuyor.

Gelir modelini emeklilik firmaları üzerinden oluşturacak olan AkıllıBES, emeklilik firmalarına müşteri ve sorgu sayılarına göre esnek paketler sunuyor. Oldukça basit ve hızı bir kullanım sunan AkıllıBES, yalnızca 5 dakikanızı ayırarak kullanabileceğiniz bir platform. AkıllıBES’i kullanmak için yapmanız gerekenler ise kendiniz hakkında gerekli bilgileri platforma girmek ve bir kaç basit soruya cevap vermek.

3.BenzinLitre

Kullanıcı bazlı veri paylaşımı ile en uygun benzin, dizel ve otogaz fiyatlarını, en yakın istasyonları, sevdiğiniz kahve markalarını, en temiz istasyonları, en geniş market opsiyonları ile farklı yıkama türlerini, mescit, lastik tamiri gibi bir istasyondan bekleyebileceğiniz bilgileri bulabileceğiniz yeni bir yerli uygulama. Uygulamada bulunan herhangi bir benzin istasyonuna tıkladığınızda fiyatların yanında istasyon ayrıntılarını da görüyorsunuz. İstasyonun açık olduğu saatler, market, restoran, tuvalet gibi özelliklerinin bilgisine de ulaşıyorsunuz.

4.Drivee

Araçların kazaya karışması durumunda, acil durum çağrı merkezine otomatik mesaj göndererek çağrı merkezinin araç içerisi ile iletişime geçmesini ve acil müdahale ekiplerinin olay yerine hızlı ve bilinçli ulaşmasını sağlar. Kaza durumunda sürücü bilincini kaybetse dahi sistem otomatik olarak acil müdahale ekiplerinin olay yerine ulaşmasını sağlar.

5.Kodeco

Kodeco ekibinin geliştirdiği modüler platforma sahip L6/L7e sınıfı elektrikli mini araç Ecomod; hedef pazarların ulaşım, lojistik ve F&B hizmeti gibi ihtiyaç çeşitliliği düşünülerek ortak şasi ve güç aktarımı platformu ile birlikte birçok opsiyonel yapı parçası tasarlanarak geliştirildi.

6.FilameX

3 boyutlu yazıcı kullanıcıları başta olmak üzere üretim ile ilgilenen herkesin zevkle kullanabileceği geri dönüşüm odaklı tasarlanmış mini filament üretim makinesidir. Big Bang finalinde bu gibi trend bir teknolojinin adının geçmesi umut verici.

7.HextechGreen

Sebze yetiştiriciliğine yeni bir devir başlatacak, üreticilerin afetlerden etkilenmeden doğal fideler yetiştirebileceği, tüketicilerin mutfaklarında kendi doğal sebzelerini yetiştirebileceği tarım makinesi üretimi yapıyor.

8.Hippist

Türkiye’den sanat, dekorasyon, aksesuar ve moda konularında üretim yapan bağımsız tasarımcıların başta İngiltere olmak üzere Avrupa ve Kuzey Amerika pazarında hak ettikleri payı alabilmeleri için kurulmuş mikro e-ihracata dayalı bir e-ticaret sitesidir.

9.HyggefoodCompany

Bitkiselmikrobesinler ile hayvansal ürünlerin alternatiflerini üretir. HyggefoodCompany’nin ilk ürünü Hyggefisk; bitkisel mikrobesinler ile üretilen ve içeriğinde 13 vitamin, 9 mineral, L-carnitne ve KoenzimQ10 barındıran yeni nesil bir havyardır.

10.Intenseye

Akıllı şehirler, perakende müşteri analizi, ulaşım, trafik izleme ve eğitim sektörlerine yönelik yapay zeka tabanlı video analiz servisleri sunuyor.

11.Iltema

Isı yayan akıllı tekstillerin geliştirilmesi ve bunların ısınma ihtiyacı duyulan farklı uygulamalarda kullanılabilir ürünlere dönüştürülmesini amaçlıyorlar.

12.Kobaküs

Tüm banka hesaplarının bir tek platform üzerinden, aynı anda ve yüksek güvenlikle yönetilmesini sağlıyor.

13.LaskaEnergy

Kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli ham maddeler ve elektrik enerjisi elde ediyor.

14.Micro-S Biyoteknoloji

Yararlı mikroorganizmalar ile ‘doğalı’ doğalına çevirme, doğa ürünlerinin verimlerini artırmak ve hastalıkları önleme için çalışıyor.

15.Otomazone

Türkiye’nin en büyük pazar paylarından biri olan endüstriyel market yani elektrik, otomasyon ve hammadde malzeme tedariğinde yeni bir dönem başlatmayı hedefleyen Otomazone, kullanıcılarının satın alma süreçlerini kolaylaştırıyor.

Fabrikalara premium pazar yeri hizmeti sunma hedefi ile yola çıkan Otomazone, fabrikaların stok maliyetlerini sıfıra indirmeyi planlıyor. 3 Temmuz 2018 tarihinde Bora Altun ve Erhan Kemal Uçak tarafından kurulan Otomazone, şu an için 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

16.PetSurfer

Pet sahipleri ile pet bakıcılarını buluşturan Türkiye’nin yeni nesil pet platformudur. Pet sahipleri, petlerine bakmaları için bakıcılara hizmet bedeli ödeyerek, petlerini gönül rahatlığıyla emanet ederler.

17.ReminisApp

Kullanıcıların, etkinliklerde çekilen fotoğraflarına yüz tanıma teknolojisi ile anında ulaşmasını sağlıyor.

18.Vagustim

3D Yazıcı ve diğer üretim yöntemlerini kullanarak medikal alanda inovatif ürünler geliştirmektedir.Migren tedavisinde kullanılan kişisel medikal cihaz Vagustim, parasempatik sinir sisteminin önemli bir siniri olan vagus sinirini uyararak baskılanan parasempatik aktiviteleri artırıyor. Kulaktaki vagus sinirini düşük şiddet elektrik akımıyla uyaran Vagustim, stres faktörlerini yarattığı olumsuz faktörleri ortadan kaldırarak, stresle ilişkili migrene son veriyor

19.WolloxEducation

Fuar alanları, konferans salonları, büyük toplantı salonları ve benzeri geniş alanlarda projeksiyon cihazlarının sunum yapılan bilgisayarlarla kablosuz bağlantı kurmasını ve görüntünün yansıdığı alanı etkileşimli çalışma alanına çevirmesi için tasarlanan Wollox, sık sık sunum yapan kullanıcılar için oldukça başarılı bir alternatif.

Uzaktan yönetim kalemi sayesinde, projeksiyon cihazının yansıdığı alanı dokunmatik hale getiren Wollox, bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebilmenize olanak sağlıyor.

Wollox uzaktan görüntü kontrol sistemi Radyo Frekans protokolü kullanarak, Wi-Fi kullanan benzer ürünlere nazaran daha hızlı veri ve görüntü transferi sağlıyor. Wollox’un cep telefonu veya tabletler ile çalışabiliyor.

20.WatchX

Kullanıcıların, ürün kutusu içerisinden çıkan parçaları basit işlemlerle birleştirerek, kendi akıllı saatini kendisi yaptığı bir kodlama eğitim kitidir.

Gelecek Big Bang finallerinde boy gösterecek bir girişim çalışması neden sizden çıkmasın?

Yazar

Nalan Duman

Bir cevap yazın