Xiaomi Redmi 5 Plus parasını hakediyor mu?

Size de bulaşacak!

Xiaomi Redmi 5 Plus parasını hakediyor mu?

Kasım 18, 2018 e Ürün 0
Siyah, mavi ve altın

 AKILLI TELEFONLAR

Akıllı telefonlar artık günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Bu cihazların arasına hızla gelişen teknoloji ile her gün yenisi ekleniyor. Tüketiciler ürün yelpazesinin geniş olmasından oldukça memnun, öte yandan bu durum kullanıcıları kararsızlığa yönlendiriyor. Ülkemizde elektronik cihazların kur farkı ve diğer sebeplerden dolayı fiyatları diğer ülkelerden oldukça fazla. Tüketici de bu durumda parasını en iyi şekilde kullanabileceği “Fiyat/Performans” dediğimiz cihazlara yöneliyor.

XIAOMI MARKASI

Firma ününü fiyat/performans telefonlarına borçlu olsa da bilgisayar, akıllı saat, elektrikli scooter, drone gibi bir çok teknoloji ürünü piyasaya sürmektedir. 2011 yılında ilk telefonunu piyasaya süren Pekin merkezli Xiaomi Inc., 2014’te dünya çapında 60 milyondan fazla telefon satarak dünyanın en büyük 4. telefon üreticisi konumuna geldi. %65 büyüyen firma bu başarılarıyla 1,1 milyar dolar yatırım alarak değerini 45 milyar dolar üzerine çıkardı.(International Data Corporation). Günümüzde değeri 100 milyar dolar olan Xiaomi markası, dünyanın en değerli start-up’ı olma özelliğini taşıyor.

XIAOMI REDMI 5 PLUS

Cihaz 2 farklı versiyon ile piyasaya sürüldü: 3GB Ram/32GB Hafızalı ve 4GB Ram/64GB Hafızalı model. Modellerin sadece belirtilen özellikleri farklı. Telefonun tüm özellikleri:

  1. Tasarım: Telefon 5.99″ boyutunda, 18:9 en:boy oranına sahip. Siyah, mavi ve altın olmak üzere 3 rengi mevcut. Önde (Sol üstte) ve arkada birer kamera ile arka kameranın hemen altında parmak izi okuyucusu mevcut. Boyutuna rağmen tek elle kontrolü gayet kolay, parmak izi okuyucunun yeri gayet iyi ve okuması hızlı. %84 ekran kasa oranı da günümüz cihazları için gayet iyi bir oran.
  2. Kamera: Önde 5 MP, arkada 12mp 5-element lens, ƒ/2.2 diyafram ile 1080p/720p video, 30fps kayıt yapabiliyor. Ayrıca yüz tanıma teknolojisine sahip.
  3. Batarya: Li-Po türünde tam 4000 mAh güce sahip bir pile sahip ki bu güç günümüz amiral telefonlarda bile zor bulunuyor. Batarya kesinlikle cihazın en iyi özelliklerinden biri.
  4. Ekran: 1080×2160 çözünürlüğünde 16 milyon renk destekli IPS LCD ekrana sahip.
  5. İşlemci: Snapdragon 625 ile, 1.8GHz hıza ulaşabiliyor. Yüksek grafik ve işlemci gerektiren oyunları (PUBG Mobile, Asphalt,…) düşük ayarlarda kasmadan çalıştırabiliyor.

Telefonun ana özellikleri bu şekilde, ayrıca arttırılabilir hafıza ve dual-SIM özelliklerine de sahip.

Cihazın fiyatı için: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-5-plus-64-gb-ithalatci-garantili-p-HBV00000AN305?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=CjwKCAiAuMTfBRAcEiwAV4SDkVWmaaL_rkfC8GWCkb3hc8xXvHen2xk8NBOYLtXQTajyD6pswdI1NxoCYqMQAvD_BwE

Genel olarak cihazın artıları: Yüksek batarya kapasitesi, arttırılabilir hafıza, %84 ekran kasa oranı, parmak izi okuyucusu.

Genel olarak cihazın eksileri: Düşük işlemci gücü, kamera performansı.

  1. Bu yazımızda Xiaomi Redmi 5 Plus telefondan bahsettik. Bundan sonraki yazılarımızda da teknolojik ürünlerden, özellikle fiyat/performans cihazlarından bahsedeceğiz. Ayrıca belirtelim: bu yazı Xiaomi Redmi 5 Plus ile yazıldı ve bizce parasını sonuna kadar hak ediyor. İyi günler dileriz 🙂

 

Bir cevap yazın