İYİ BAŞARISIZLIKLAR!

Size de bulaşacak!

İYİ BAŞARISIZLIKLAR!

Kasım 18, 2018 Motivasyon 0

Yapamayacağını mı söylediler? Başarısız olacaksın mı dediler?  Evet, haklılar çünkü onların istediği gibi yapamazsın. Doğduğumuz andan öldüğümüz ana kadar yaptığımız her şey parmak izimizi taşır. Kurallar tek olabilir fakat bu uygulamaların da tek olacağı anlamına gelmez.

Senin yapman gereken şey sonucunu düşünmeden adım atmak ve bu adımlarla kendi yolunu çizerek kendi uygulamalarını ortaya çıkarmak. Tam da bu adımları atarken ayağına taşlar takılacak, düşeceksin. Yerdeyken kafanı kaldırabilirsen adım atabileceğin yeni güzergahlar fark edecek, yeni rotanı düşünmeye başlayacaksın. Tam da bu anda sana yapamadığını söyleyecekler, senin aslında çoktan yapmış olduğunu bilmeden.

Başarısızlıklarımız başarı zirvesine ulaştığımızda ardımızda kalan basamaklardır. Bu yüzden başarısızlıkları ya da olumsuz herhangi bir şeyi bizi başarıya ulaştıracak fırsatlar olarak görmeliyiz. Bu tıpkı şuna benzer: En üzgün olduğumuz anı dört duvar arasına sıkıştığımız an olarak değil de bizi buradan kurtaracak kapıyı fark ettiğimiz an olarak görmeliyiz. Bu fikri benimsediğimiz an gözyaşlarımızın içinde sevinçle kulaç attığımız andır.

Hala yapamayacağını mı söylüyorlar? Bırak söylesinler, önemli olan senin ne duyduğun. Onlar konuşurken senin bir basamak üste çıktığının farkında değiller ama sen farkındasın. Bu farkındalıkla basamakları tırmanmaya, yeri geldiğinde düşmeye ama ne olursa olsun kendi yolunda ilerlemeye devam et. Bu yolda sana iyi başarısızlıklar.

 

 

 

Bir cevap yazın