FAILURE WEEK

Size de bulaşacak!

FAILURE WEEK

Kasım 18, 2018 e Etkinlik 0
failure week

 

Başarıya giden yolun başarısızlıktan geçtiğini söylesek ne düşünürsünüz? Bu biraz gözünüzü korkutabilir ama başarısızlık aslında başarıya giden yolda en önemli başlangıç. Başarı ve motivasyon konuşmaları son zamanlarda bütün ilgiyi üzerine topladı; fakat kabul edelim ki zafer bayrağını elinde tutan kişilere başarı altın tepside sunulmadı. Bu süreçte verdikleri emeğin karşılığını ilk etapta alamadıklarını hepimiz biliyoruz. İTÜ Girişimcilik Kulübü öğrencilerinin bu konuda farkındalık yaratmak için başlattığı Failure Week haftası, başarısızlığın getirdiği korkulara karşı toplanıyorlar.

Failure Week Nedir?

Failure Week tüm programların aksine bugün başarılı olan insanların başarılarına odaklanmak yerine başarısızlık hikayeleri ile ilgileniyor.Program kapsamında atölyeler,oyunlar, iş batırdım gecesi  ve girişimci konuşmaları var.Kulüp öğrencilerinin kendi çabalarıyla hazırlanıp,sunulan Faiulere Week etkinliği 2018 yılında 7-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

Atölyeler

Evrensel Kamil(Emre Alettin Keskin) ile Yapabilirim Meclisi etkinliği,ön yargıları yıkıp işe odaklanmayı artırmak için yapılan Mindfulness atölyesine ise Zümra Atalay eşlik ediyor. “Tridi” Atölye ile son zamanların trend inovasyonlarından olan 3d baskı teknolojilerini tanıdılar.

Aşk, Para, Girişim

La Casa De Papel dizisinden uyarlanarak yapılan Aşk,Para,Girişim adlı oyun,oyundaki 15 dk  oyundaki altı ay oluyor.Girişimlerin ile oyunda para kazanıp kaybedebilir, aynı zamanda oyunda döviz,emlak ve şans oyunları ile gerçek hayatı oyuna indirgeyerek eğleniyorlar.Çınar Topaloğlu, İzzet Zakuto, Berkay Yavuz,Yasin Berk Yeşilyurt  katılımlarıyla İş Batırdım Gecesi düzenleniyor.Programın son günü ise panel günü olarak açık havada “challengelar”,oyunlar,çekilişler gerçekleşiyor.

Çoğunlukla başarının takdir gördüğü ve önemsendiği günümüzde, bu yolun mağlubiyetlerle, vazgeçişlerle ve engellerle dolu olduğu unutuluyor. Halbuki başarısızlığın da önemli olduğu vurgulanmalı, başarızlıklar sahiplenilmeli gerekirse bundan gurur duyulmalıdır. Şimdiye kadar kaç tane Start-up kurduğunuzdan ziyade kaç tane batırdığınızın önemi daha büyük. Çünkü her batırdığınız start-upların ardından deneyimlerinizin artması doğrultusunda yönetme beceriniz artar. Her batırılmış start-up bir sonraki start-up’ın başarı oranını arttırır.

Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen Failure Week haftasının önümüzdeki dönemde tekrarlanması için çalışmalara başlandı. Daha detaylı bilgi ve program takibi için failureweek.org sayfasını inceleyebilirsiniz. Etkinliğe de aynı siteden kaydolabilirsiniz.

 

Bir kaya, son çekiç darbesiyle kırılır. Ama bu, ilk çekiç darbesinin işe yaramadığı anlamına gelmez. Başarı sürekli çabalamanın sonucudur.

 

Yasemin Bilen, Cansu Şeker

 

 

Bir cevap yazın